Wielkanoc kończy okres Wielkiego Postu. To długo wyczekiwany czas rodzinnego ciepła i miłości. To również najważniejsze wydarzenie w kalendarzu Kościoła katolickiego, gdyż stanowi o istocie chrześcijaństwa. W Wielką Sobotę i Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Faktach RMF FM zabierzemy Was w wyjątkowe miejsce - do polskiej Jerozolimy, Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku.

Sanktuarium Grobu Bożego pod wezwaniem Ducha Świętego w Przeworsku to miejsce, gdzie bez wyjeżdżania do Ziemi Świętej można poczuć klimat i atmosferę Bazyliki Grobu Pańskiego.

W przeworskiej świątyni znajduje się bowiem kaplica Bożego Grobu. To nie tylko cenny zabytek, ale przede wszystkim miejsce kultu religijnego. Do bazyliki przeworskiej przybywają pielgrzymi nie tylko z Polski, ale i z innych krajów świata.

Dlatego właśnie tam zabierzemy Was wirtualnie w Święta Wielkanocne. Słuchajcie Faktów RMF FM w Wielką Sobotę - od południa aż do godzin wieczornych, rozpocznijcie z nami także Wielką Niedzielę. Zapraszamy również na nasze strony w sieci.

Wielka Sobota

W sobotę wraz z proboszczem ks. prał. Tadeuszem Gramatyką opowiemy Wam o tej wyjątkowej świątyni, jej historii i najważniejszych zabytkach.

Przybliżymy Wam zwyczaje związane z Wielkanocą, wciąż obecne i pielęgnowane na Podkarpaciu, w rejonie Przeworska.

Zgodnie z tradycją będziemy uczestniczyć w święceniu pokarmów oraz Liturgii Wielkiej Nocy.

Wielka Niedziela

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego zapraszamy o godz. 6:00 rano na RMF24.pl, gdzie specjalnie dla Was będziemy transmitować rezurekcję, czyli uroczystą mszę świętą.

Potem wspólnie z duszpasterzami z Przeworska zasiądziemy do wielkanocnego śniadania. Sprawdzimy, co króluje na stole, i opiszemy symbolikę spożywanych dań.

Na wspólne świętowanie w Sanktuarium Grobu Bożego w Przeworsku zaprasza ks. prał. Tadeusz Gramatyka: