W całej Polsce, a także na świecie, trwają protesty, które są formą sprzeciwu wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego dotyczącej aborcji. Akcję Strajku Kobiet wspiera wielu polityków, aktorów, a także muzyków. W Krakowie wspólnie z protestującymi maszerowali nawet funkcjonariusze policji.

Zwykle policjanci podczas manifestacji pilnują bezpieczeństwa, a także przypominają o zasadach dystansu społecznego. W mediach społecznościowych pojawiły się w ostatnim czasie nagrania, na których wiać, jak funkcjonariusze nie pozostają obojętni na postulaty protestujących, a nawet angażują się w manifestacje. 

Na nagraniu opublikowanym przez ruch Strajk Kobiet można dostrzec policjantów, którzy przyłączyli się do marszu protestacyjnego zorganizowanego w Krakowie. 

"Mam ciarki na całym ciele jak to oglądam", "Wspaniały widok", "Siła w nas i naszej solidarności" - to tylko jedne z wielu komentarzy, które pojawiły się pod filmem. 

Kilka dni temu z kolei w intrenecie pojawiło się nagranie policjantki bijącej brawo i machającej uczestnikom pochodu we Wrocławiu. 

Kobiety protestują

W ubiegły czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucjąPo ogłoszeniu decyzji TK w wielu polskich miejscowościach zorganizowane zostały akcje protestacyjne. Na ulice w czwartek, a także w weekend wyszło łącznie kilkanaście tysięcy osób. 

W poniedziałek natomiast blokady ulic, a także protesty odbyły się w ok. 150 polskich miastach. Uczestnicy protestów w Krakowie przyznali, że będą wychodzić na ulice do skutku.