Na trzy tygodnie przed rozpoczęciem zimowych igrzysk w Soczi jeszcze 30 procent biletów jest w sprzedaży. Szef komitetu organizacyjnego Dmitrij Czernyszenko zapewnił, że to są wejściówki dla tych, którzy zdecydują się na przyjazd w ostatniej chwili.

Sprzedaliśmy już 70 procent biletów. Reszta jest dla tych, którzy jeszcze się nie zdecydowali na przyjazd, ale to rozważają - powiedział w wywiadzie dla agencji Interfax.

Jak dodał, oczekiwanych jest 213 tys. kibiców, którzy odwiedzą w ciągu dwóch tygodni czarnomorski kurort. Ceremonia otwarcia najdroższych w historii (37,5 mld euro) igrzysk odbędzie się 7 lutego. Organizatorzy liczą, że trzy czwarte wszystkich kibiców na trybunach to będą Rosjanie. Ponadto powstał Park Olimpijski, w którym na żywo na telebimach będzie można śledzić wydarzenia na obiektach.  

Czernyszenko zapewnił, że Soczi jest przygotowane na przyjęcie ponad 6000 sportowców z 85 krajów. Robimy wszystko, by olimpiada była wielkim, sportowym świętym. Jesteśmy przekonani o tym, że nasze igrzyska przejdą do historii - zapewnił.

Przygotowania wkroczyły już w końcową fazę. Trwają jeszcze próby przed ceremonią otwarcia i zamknięcia - powiedział minister sportu Witali Mutko.

(mal)