Znów jeżdżą pociągi na trasach Kraków-Zakopane i Tarnowskie Góry-Opole. Z powodu zalania wciąż nieczynny jest natomiast odcinek w Katowicach od Ligoty do Brynowa. Pociągi podmiejskie kończą bieg na tych stacjach, a dalej pasażerów wożą autobusy.

Jak poinformował rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe Krzysztof Łańcucki, zamknięty jest odcinek Katowice Ligota - Katowice Brynów. Pociągi dalekobieżne jadą objazdem przez Oświęcim lub Katowice Kostuchnę - wyjaśnił. Dodał, że opóźnienia pociągów dalekobieżnych sięgają 90 minut.

Pociągi podmiejskie w kierunku Bielska Białej odjeżdżają ze stacji Katowice Ligota. Między dworcem w Katowicach i Ligotą kursują autobusy komunikacji zastępczej - zaznaczył Łańcucki.

Zamknięty jest również ruch na odcinkach torów: Pszczyna - Radostowice, Sumina - Rydułtowy oraz Stalowa Wola Rozwadów - Tarnobrzeg.

Jeżeli Twoja miejscowość również ucierpiała w ulewach, daj nam znać na Gorącą Linię RMF FM. Czekamy na zdjęcia, filmy i informacje o utrudnieniach. Informujcie o tym, jak zmieniła się sytuacja od wczoraj.

Sprawdź aktualizowaną na bieżąco informację "Polska pod wodą - informacje od Was minuta po minucie". Poinformuj nas i innych! Mapa powstała na podstawie informacji nadesłanych przez słuchaczy i internautów RMF FM na Gorącą Linię.


Pokaż Polska pod wodą. Powódź maj 2010 na większej mapie