Znamy już cały skład jury Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi” krakowskiego festiwalu Off Plus Camera. Obok Jerzego Stuhra zasiądą w nim reżyser filmu „Cztery wesela i pogrzeb”, ikona kina niezależnego, reżyserka castingów Woody’ego Allena i Elisabeth z „Czarownic z Salem. To oni zdecydują, do kogo trafi Krakowska Nagroda Filmowa – 100 tysięcy dolarów.

Mike Newell to uznany reżyser takich filmów jak "Cztery wesela i pogrzeb", "Donnie Brasco" czy "Harry Potter i Czara Ognia". Obecnie nad przeniesieniem na ekran powieści "Czas Tryfidów" Johna Wyndhama.

Kolejna jurorka, Parker Posey uznawana jest za ikonę kina niezależnego. Szersza publiczność kojarzy ją z ról w "Masz wiadomość" u boku Meg Ryan i Toma Hanksa i  horroru "Krzyk 3".

Juliet Taylor to reżyserka castingów, która od lat pracuje z Woodym Allenem. To ona odkryła dla światowego kina Meryl Streep. Moje filmy wyróżniają przede wszystkim wspaniałe kreacje aktorów i aktorek, o których wcześniej nigdy nie słyszałem. Taylor nie tylko mi ich przedstawiła, ale niejednokrotnie przekonała mnie do ich zaangażowania, choć do końca nie chciałem się na to zgodzić - napisał reżyser w liście otwartym na łamach "The Hollywood Reporter", domagając się, aby reżyserzy castingów doczekali się własnej kategorii oscarowej.

Joan Allen to obsypana nagrodami amerykańska aktorka. Zagrała m.in. w komedii "Peggy Sue wyszła za mąż"  Francisa Forda Coppoli. Trzykrotnie nominowano ją do Oskara za role: Pat Nixon, nieszczęśliwej żony kontrowersyjnego prezydenta USA w filmie Olivera Stone'a "Nixon", Elisabeth Proctor z  "Czarownic z Salem"  i Laine Hanson  z "The Contender".

Siódma edycja krakowskiego festiwalu Off Plus Camera rusza już 2 maja.

(mn)