Christina Heerey, pracownik Royal Air Force, była ostatnią osobą, która oddała hołd królowej Elżbiecie II. Heerey stała dwa razy w kolejce do trumny z ciałem zmarłej monarchini.

Jak powiedziała portalowi plymouthherald.co.uk, "poczułam się bardzo wyróżniona móc to dziś zrobić".

Heerey w kolejce do trumny ze zwłokami królowej Elżbiety II stanęła w niedzielne popołudnie o 17:15. Hołd zmarłej monarchini oddała około 1:15 w nocy, jednak - jak stwierdziła - nie uhonorowała królowej Elżbiety w taki sposób, w jaki chciała. Zdecydowała wówczas, że raz jeszcze chce oddać hołd zmarłej królowej.

Stanęłam na końcu kolejki i pozostałam na jej końcu - mówiła Heerey.

Drugi raz przed trumną Heerey pokłoniła się około 6:30, tuż przed zakończeniem publicznego wystawienia. Poczułam się bardzo wyróżniona móc to dziś zrobić - powiedziała portalowi plymouthherald.co.uk.

Ile osób oddało hołd królowej Elżbiecie II?

Oficjalne wystawienie na widok publiczny trumny z ciałem brytyjskiej królowej Elżbiety II zakończyło się w poniedziałek o godz. 6:30 czasu londyńskiego (godz. 7.30 w Polsce).

Po wystawieniu w środę trumny na widok publiczny szacowano, że hołd w ten sposób będzie chciało oddać królowej nawet 750 tys. osób, ale dotychczas nie podano żadnych liczb, ile osób faktycznie przeszło przez Westminster Hall.

W większości przypadków, aby wejść do Westminster Hall, wierni musieli czekać w kolejce kilkanaście godzin. Około północy z niedzieli na poniedziałek zamknięto możliwość dołączania do kolejki przez nowe osoby, aby uniknąć sytuacji, w której nie zdążyłyby wejść do środka przed zamknięciem Westminster Hall.