Wystartował prolog Italian Baja. Na trasie I rundy Pucharu Świata w Cross Country silna reprezentacja RMF Caroline Team. W dwóch Porsche Cayenne zasiądą załogi: Albert Gryszczuk, Rafał Marton i Rafał Płuciennik, Michał Krawczyk. Walkę o zwycięstwo rozpoczyna także Łukasz Łaskawiec, który rywalizował będzie na quadzie.

Największe szanse daje się właśnie temu ostatniemu. Łukasz Łaskawiec to mistrz Europy i trzeci zawodnik ostatniego Dakaru. Prolog to jego debiut w barwach RMF Caroline Team. Obie załogi samochodowe o swoich szansach mówią ostrożnie, zapowiadają jednak walkę. Na trasę blisko 10-kilometrowego prologu wystartowały oba Porshe. Trasa jest trudna i namoknięta. Przez kilka dni padał tu ulewny deszcz. Na szczęście dziś w końcu wyszło słońce.

Zrobimy wszystko, co się da, a nawet więcej. Nie ma odpuszczania. Będzie na pewno trudno - mówił Michał Krawczyk zaznacza, ze w takich warunkach nie można sobie pozwolić na żaden nawet najmniejszy błąd. Rajd miał być szybki, teraz już widać, że będzie wolniejszy, ale dzięki temu bardziej widowiskowy. Prolog dopiero się zaczął, a auta już wyglądają jak po błotnej kąpieli.