Mundial trwa a wraz z nim poznańska Strefa Kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz towarzyszące jej Lato na Targach. Jakie atrakcje czekają poznaniaków w najbliższych dniach? Turniej piłkarski, turniej siatkówki plażowej, warsztaty i porady dla zdrowia, wypożyczalnia sprzętu sportowego, kino plenerowe – dla każdego coś miłego.

Mundial trwa a wraz z nim poznańska Strefa Kibica na Międzynarodowych Targach Poznańskich oraz towarzyszące jej Lato na Targach. Jakie atrakcje czekają poznaniaków w najbliższych dniach? Turniej piłkarski, turniej siatkówki plażowej, warsztaty i porady dla zdrowia, wypożyczalnia sprzętu sportowego, kino plenerowe – dla każdego coś miłego.
Poznańska strefa kibica /Fotobueno /Materiały prasowe

Rozegraj swój Mundial

Poznańska Strefa Kibica zaprasza na turniej piłki nożnej w kategorii OPEN. Zawody przeznaczone są dla wszystkich, którzy czują ducha sportowej rywalizacji i nie boją się podjąć wyzwania. Hasło "Weź kumpli  i poczujcie razem smak swojego Mundialu!" ma zaszczepić w kibicach chęć aktywnego udziału w piłkarskich zmaganiach, w alternatywie do klasycznego oglądania meczu z pozycji domowej kanapy.

Rozgrywki odbędą się na boisku ze sztuczną trawą o wymiarach 40x20m na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Do turnieju mogą zgłaszać się drużyny minimum 5-osobowe (gra 4+1) i maksymalnie 10-osobowe. Zgłoszenia należy wysyłać drogą mailową na adres: monika.dolata@mtp.pl, powinny zawierać: imiona i nazwiska członków drużyny, nazwę drużyny, telefon kontaktowy oraz adresy mailowe. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 32 drużyn. O wpisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszeń. Rozgrywki będą przeprowadzane w dniach od 2 do 15 lipca. Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: http://strefakibica.poznan.pl/turnieje/

Zdrowe środy

Miasto Poznań wraz z partnerami przygotowało cykl spotkań pod nazwą "Lato zdrowe" i międzypokoleniowe. W programie między innymi: bezpłatne badania lekarskie, specjalistyczne konsultacje i porady, promocja zdrowia i bezpieczeństwa, warsztaty prozdrowotne i rekreacyjne, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, stoiska informacyjne i edukacyjne oraz miło spędzony czas. Lato zdrowe i międzypokoleniowe zaprasza w każdą środę między 4 lipca a 8 sierpnia od godz. 12.00 do 18.00. Wstęp wolny. W pierwszą środę cyklu m.in.: bezpłatne konsultacje w zakresie podologii, fizjoterapii i diagnostyki stóp oraz doboru obuwia profilaktycznego dla dzieci, badania słuchu, zajęcia plastyczne, eksponaty i prezentacje ogrodu zoologicznego w Poznaniu. Pełny program wydarzenia dostępny w załączeniu.

Niedziela dniem sportu

Jednego dnia teren MTP opanuje niebieska drużyna Decathlon, która zapewni moc sportowych atrakcji. 8 lipca to Dzień Sportu z Decathlon w ramach wydarzenia Lato na Targach. W strefie gier zespołowych odbędzie się m.in. turniej siatkówki plażowej z nagrodami, zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Ponadto zajęcia piłkarskie na boisku, zajęcia z instruktorem tenisa stołowego, warsztaty jazdy na rolkach z możliwością wypożyczenia sprzętu, gry i zabawy prowadzone przez animatorów oraz strefa jazdy testowej na rowerach, hulajnogach, rolkach oraz możliwość wypróbowania innych sprzętów sportowych. W tym dniu przewidziane są także zajęcia ruchowe z elementami jogi (ogród przy pawilonie 15).

Jak film to pod chmurką

Sport to nie wszystko, dlatego targi zadbały o ucztę dla kinomaniaków. Filmy wyświetlane są w każdy czwartek o godz. 21.30. Leżaki i gastronomia na miejscu. Repertuar filmów:

5 lipca - "Fighter"

12 lipca - "Zapaśnik"
19 lipca - "Dzikie historie"
26 lipca - "Boska Florence"
2 sierpnia - "Maudie"
9 sierpnia - "Wilk z Wall Street"
16 sierpnia - "Śmietanka towarzyska"
23 sierpnia - "La La Land"

W Strefie Kibica, poza transmisjami meczów, można skorzystać z dodatkowych atrakcji, przygotowanych w ramach Lata na Targach: strefa wypoczynku, boisko do siatkówki plażowej, tenis stołowy, plac zabaw, czytelnia. Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.latonatargach.pl