W okolicach miejscowości Przewłoka (Podlaskie) w pobliżu polsko-białoruskiej granicy znalezione zostały w sobotę zwłoki mężczyzny. Policja poinformowała, że tożsamość zmarłego nie jest na razie znana. Najprawdopodobniej to osoba, która nielegalnie przekroczyła granicę.

Przewłoka to przygraniczna osada, ale też rzeka na granicy z Białorusią w powiecie hajnowskim, w pobliżu Białowieży. Policja poinformowała, że zwłoki mężczyzny o nieustalonych personaliach znaleźli po południu funkcjonariusze straży granicznej.

Na miejscu policjanci prowadzili czynności procesowe i identyfikacyjne pod nadzorem prokuratora. Na ten moment nie jest znana tożsamość mężczyzny - podała Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego podlaskiej policji.

Rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz powiedziała, że najpierw żołnierze pełniący służbę w terenie przygranicznym zatrzymali trzech cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę z Białorusią. Mundurowi wezwali straż graniczną.

Okazało się, że zatrzymani to obywatele Jemenu, od których funkcjonariusze usłyszeli, że wcześniej był z nimi jeszcze jeden mężczyzna, który został w innym miejscu.

W poszukiwaniach podjętych w związku z tą informacją, prowadzonych przez żołnierzy i straż graniczną, pomógł patrol pograniczników z psem tropiącym. W ten sposób odnaleziono ciało mężczyzny. Mieliśmy nadzieję, że szukamy kogoś, kto jeszcze żyje - dodała mjr Zdanowicz.