​Zespół Poparzeni Kawą Trzy wziął udział w charytatywnej akcji #hot16challenge2. Radiowcy - w tym reporter RMF FM Krzysztof Zasada - nagrali charytatywną piosenkę i wsparli medyków walczących z koronawirusem.

Zespół był nominowany do przyjęcia wyzwania przez reportera RMF FM Kubę Kaługę, który wcześniej sam nagrał swoje #hot16challenge2.

"Wokoło nas sami oportuniści, premier czaruje, jakoś to będzie" - śpiewa Roman Osica z zespołu. "Badziewie z Chin powietrzną drogą, lekarze badać się nie mogą".

Muzycy wsparli także zbiórkę na lekarzy walczących z koronawirusem i zaapelowali o podjęcie wyzwania... prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Drogi panie Jarosławie, proszę przyjąć to wyzwanie" - mówi Osica.

Charytatywna akcja muzyków

Akcja #hot16challenge2 została zapoczątkowana przez rapera Solara. Chodzi o to, że raperzy nagrywają 16-wersowe zwrotki i przy okazji zbierają pieniądze na pomoc medykom walczącym z koronawirusem.

>>>LINK DO ZBIÓRKI<<<

Swoje "szesnastki" nagrywają nie tylko artyści. Do akcji dołączył m.in. prezydent Andrzej Duda, czy Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.