Rozstrzygnięty został pierwszy etap rywalizacji Festiwalu Kwarantanny! To konkurs na najlepszy krótki film, przedstawiający radzenie sobie z izolacją w domu. Uczestnicy otrzymali nagrody, a organizatorzy już zachęcają do udziału w drugiej edycji. Prace publikować można do niedzieli!

Konkursy w ramach Festiwalu Kwarantanny przeznaczone są dla uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich do 18. roku życia, którzy mieszkają lub uczą się na terenie Gminy Miejskiej Kraków. W ubiegłym tygodniu wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń konkursowych. Jurorzy zdecydowali o przyznaniu 4 nagród głównych i 12 wyróżnień.

Oto lista zwycięzców i wyróżnionych:

1. W kategorii przedszkolaków 3- 6 lat: Kaja Komornicka, która wraz z tatą przeniosła nas na chwilę we włoskie Alpy.

2. W kategorii młodszych dzieci ze szkoły podstawowej: Liliana Staszewska, która we własnym domu stworzyła piękny teatr pod chmurką.

3. W kategorii starszych uczniów podstawówki:

Maksymilian Turbasa, który pokazał, że zajęcia z fizyki można bez trudu przeprowadzić w domu.

4. Czwarty tablet to nagroda dla Mai Mirończuk za wspaniałą, fabularną próbę odtworzenia (finalnie zwycięskiej) walki z koronawirusem.

Nagrodzonych zostało także 12 innych dzieci, które wraz z wyróżnieniem otrzymują głośniki, książki i słodycze od partnerów akcji. Są to: Helena Król, Tymon Ślusarek, Kacper Litwiniuk, Zbigniew Melfried, Szymon Bubak, Natalia Gorgoń, Pola Komornicka, Igor Gadula, Anna Michalec, Gaja Zawada, Zofia Sarzyńska, Kasper Leżański.

Wszystkie filmy konkursowe można odszukać w mediach społecznościowych po hashtagach: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu.

Pora na drugi etap zabawy

Jeśli nie wzięliście udziału w konkursie, nic straconego. Rozpoczyna się właśnie drugi etap zabawy. Również w tym tygodniu dzieci mają szansę na zdobycie nagród i wyróżnień. Organizatorzy przypominają, że wysyłać można maksymalnie 2-minutowe filmy, a czekają na nie do niedzieli do północy.

Jedna osoba może zgłosić do konkursu tylko jedno nagranie. Należy wybrać kategorię konkursową i przedstawić zadany temat - liczymy na kreatywność uczestników. Wrzucając film na konto swoje lub rodziców na FB, IG lub YT, należy ustawić post jako publiczny i dodać hashtagi konkursowe: #festiwalkwarantanny #krakow #siedzewdomu. Rodzice muszą wyrazić zgodę na udział w konkursie poprzez formularz na stronie www.festiwalkwarantanny.pl.

Opracowanie: