Justyna Kowalczyk zajęła w szwedzkim Falun drugie miejsce w biegu na 2,5 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata. Zwyciężyła Norweżka Marit Bjoergen. Polkę wyprzedziła o 10,6 s. Na trzecim miejscu zawody ukończyła inna Norweżka Therese Johaug, która miała 12,9 s straty.

Zawody rozgrywane były na krótkim, ale trudnym terenie. Wspinaczkę dodatkowo utrudniał intensywny śnieg. Dzięki temu zwycięstwu Bjoergen awansowała na pierwsze miejsce klasyfikacji Finału PŚ. Zawody rozgrywane są na podobnej zasadzie co Tour de Ski. W ostatnim, niedzielnym biegu na dochodzenie zawodniczki wystartują z zachowaniem różnic czasowych, jakie wypracowały wcześniej. Kowalczyk jest druga i do czterokrotnej mistrzyni świata z Oslo traci 33,8 s.

Podopieczna Aleksandra Wierietielnego już 20 lutego w Drammen zapewniła sobie trzecią w karierze Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzień wcześniej obroniła małą Kryształową Kulę w rywalizacji na dystansach. W sobotę zawodniczki będą rywalizowały w biegu łączonym 5+5 km.