Sezon 2010/2011 był dla Justyny Kowalczyk niezwykle udany. Polka po raz trzeci z rzędu zdobyła dużą Kryształową Kulę i wywalczyła trzy medale na MŚ w Oslo.

Kowalczyk w Pucharze Świata 2010/2011

Zasady

Wtorek, 7 września 2010 (10:14)

Regulamin przyznawania punktów do generalnej klasyfikacji Pucharu Świata w poszczególnych zawodach.

10. 26 20. 11 30. 1

Innymi prawami rządzi się rozgrywany na przełomie roku prestiżowy cykl zawodów Tour de Ski. W cyklu, składającym się w kilku etapów, za udział w każdym z biegów można otrzymać od 1 do 50 punktów. Na trasie każdego z biegów zawodniczki mogą walczyć o dodatkowe premie punktowe. W zależności od decyzji organizatora biegu, biegaczki w wyznaczonych miejscach na trasie mogą otrzymać dodatkowe sekundy bądź punkty bonusowe, które później zaliczane są do klasyfikacji generalnej. Gratyfikacje przysługują jedynie trzem najlepszym zawodniczkom w danym punkcie trasy.

Ponadto za zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Tour de Ski zawodniczka otrzymuje 400 punktów. Dodatkowe "oczka" może także wywalczyć podczas finałowej rywalizacji w Pucharze Świata w Szwecji. Wówczas zwyciężczyni tego mini-cyklu otrzymuje 200 punktów, druga zawodniczka 160 itd.