"W Rybińsku pod nieobecność Marit Bjoergen Kowalczyk zatańczyła na pustym stole i wygrała jak chciała, zdecydowanie i w imponującym stylu, posiadając pełną kontrolę nad biegiem. Żadna ze startujących konkurentek nie mogła jej w piątek zagrozić. Ta polska dziewczyna jest ponadprzeciętna" - skomentowała występ Polki, agencja NTB. W piątek Kowalczyk okazała się bezkonkurencyjna w biegu łączonym (10 km) w Rybińsku.

"Kowalczyk już praktycznie zdobyła Puchar Świata w punktacji generalnej ponieważ jest dorobek punktowy jest już taki że żadna z konkurentek, łącznie z Bjoergen nie jest w stanie jej zagrozić" - piszą skandynawskie media.

Norweska reprezentacja biegaczy i biegaczek zrezygnowała ze startu w Rybińsku i udała się na trening wysokogórski do włoskiej miejscowości Seiser Alm, aby przygotować się do mistrzostw świata, które odbędą się w Oslo w dniach 23 lutego-6 marca.

Naszym priorytetem są MŚ i dlatego zrezygnowaliśmy ze startów w Rosji na korzyść treningów- powiedział kierownik norweskiej ekipy Age Skinstad.