Reprezentacja Azerbejdżanu zastąpi siatkarzy Tunezji w XVIII Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, który rozegrany zostanie w tym tygodniu w krakowskiej Tauron Arenie. Powodem zmiany jest wykrycie w tunezyjskiej ekipie przypadków zakażenia koronawirusem. Dla polskich siatkarzy Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio.

W rozpoczynającym się w piątek Memoriale Huberta Wagnera zagrają reprezentacje Polski, Norwegii i Egiptu oraz - w zastępstwie kadry Tunezji - drużyna Azerbejdżanu.

"Rozumiemy, że w zaistniałej sytuacji przylot siatkarzy Tunezji do Polski nie był możliwy. Bardzo dziękujemy kadrze Azerbejdżanu, która w tak krótkim czasie zgodziła się przyjechać do Polski i wziąć udział w naszym turnieju" - zaznaczył Cezary Mróz, wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera, organizator turnieju.

Jak zauważył: "Tuż przed startem igrzysk w Tokio i przy wszystkich ograniczeniach związanych z koronawirusem znalezienie zastępstwa graniczyło z cudem".

"Udało się i cieszymy się, że biało-czerwoni w żaden sposób nie będą zmuszeni zmieniać swoich planów treningowych i meczowych" - podkreślił Mróz.

Impreza w Krakowie będzie dla podopiecznych Vitala Heynena ostatnim sprawdzianem przed startem w igrzyskach olimpijskich w Tokio, które rozpoczną się już 23 lipca.

Memoriał imienia Huberta Jerzego Wagnera - najwybitniejszego polskiego trenera siatkówki, który doprowadził reprezentację Polski do mistrzostwa świata w 1974 roku i do olimpijskiego złota dwa lata później - rozgrywany jest od 2003 roku.

Polacy triumfowali w tym turnieju ośmiokrotnie.

XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Terminarz meczów:

Piątek, 9 lipca:

Azerbejdżan – Egipt (o godzinie 15:00)
Polska – Norwegia (o godzinie 18:00)

Sobota, 10 lipca:

Norwegia – Egipt (o godzinie 15:00)
Polska – Azerbejdżan (o godzinie 18:00)

Niedziela, 11 lipca:

Azerbejdżan – Norwegia (o godzinie 13:00)
Polska – Egipt (o godzinie 16:00)
/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.