Grający na wózku tenisista stołowy Rafał Czuper (klasa 2) powtórzył osiągnięcie z igrzysk w Rio de Janeiro i zdobył srebrny medal w paraolimpiadzie w Tokio. Z kolei sztangistka Marzena Zięba wywalczyła brązowy medal igrzysk paraolimpijskich w Tokio w wyciskaniu leżąc w kat. +86 kg. Polscy sportowcy zdobyli już 13 medali w japońskiej stolicy.

Rafał Czuper w finale przegrał z Francuzem Fabienem Lamirault 2:3 (6:11, 14:12, 5:11, 11:7, 9:11). Po raz pierwszy na igrzyskach paraolimpijskich wystąpił pięć lat temu w Rio. Wtedy również uległ temu rywalowi (1:3) w decydującym spotkaniu.

Z kolei sztangistka Marzena Zięba uzyskała 140 kg i wywalczyła brązowy medal w wyciskaniu leżąc w kat. +86 kg. Pierwsze miejsce zajęła Chinka Xuemei Deng 153 kg, a drugie Nigeryjka Loveline Obiji 147 kg.

Polacy mają już 13 medali (3-3-7) w tokijskiej paraolimpiadzie. Na najwyższym stopniu podium stanęli: pingpongista Patryk Chojnowski (klasa 10) oraz lekkoatleci - Róża Kozakowska w rzucie maczugą w klasie F32 i Piotr Kosewicz w rzucie dyskiem F52.

Jeden krążek prawdopodobnie zostanie odebrany biało-czerwonym. O stosowanie dopingu podejrzewani są kolarze torowi Marcin Polak i pilot Michał Ładosz, którzy uplasowali się na trzeciej pozycji na 4000 m.