Z reżyserem Jonathanem L. Ramseyem spotykamy się przy okazji Green Film Festival, który co roku odbywa się w połowie sierpnia w Krakowie. Jego film "Nadzieja umiera ostatnia" ma mieć na nim swoją premierę. Będzie pokazywać młodych ludzi, młodych klimatycznych aktywistów z różnych stron Polski. "Młodzi rozumieją ten problem lepiej niż starsi" - mówi w RMF FM reżyser.

"Młodzi widzą, jak marnujemy czas, który nam został" - zaznacza Jonathan L. Ramsey. Reżyser pochodzący z Chicago, który od kilku lat mieszka w Warszawie. 

Twórcy filmu przekonują, że dzisiejsza młodzież ma prawo czuć się zaniepokojona, bo to ona będzie musiała się zmierzyć z najgorszymi aspektami kryzysu klimatycznego. A tym filmem dokumentalnym starają się włączyć w debatę publiczną w Polsce. 

Ma to być film z jednej strony osobisty, a drugiej - uniwersalny. Filmowi towarzyszyć będzie edukacyjna kampania wideo w mediach społecznościowych. 

"Nadzieja umiera ostatnia" nie ma tradycyjnej ścieżki finansowania, każdy może wziąć udział w crowdfundingu. 

Poprzedni film Jonathana Ramseya "Można panikować" był jednym z najpopularniejszych polskich filmów proekologicznych ostatnich lat.