Polscy piłkarze znają już wszystkich rywali, z którymi zmierzą się wiosną towarzysko u siebie w ramach przygotowań do Euro 2020. W czwartek PZPN poinformował o meczach z Finlandią oraz Islandią. Już wcześniej zakontraktowano spotkania z Ukrainą i Rosją.

27 marca podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają z Finlandią, a cztery dni później z Ukrainą. Kolejne spotkania odbędą się krótko przed turniejem - 2 czerwca rywalem biało-czerwonych będzie Rosja, zaś 9 czerwca Islandia, tuż przed wylotem na mistrzostwa Europy.

Wszystkie spotkania zostaną rozegrane w Polsce, na razie PZPN nie ogłosił jeszcze dokładnej lokalizacji.

Zmierzymy się z bardzo dobrymi, wymagającymi rywalami. Trzech z nich to również finaliści Euro 2020, a czwarty zespół gra w barażu i ma duże szanse znaleźć się na mistrzostwach. Te mecze na pewno pomogą nam w jak najlepszym przygotowaniu do turnieju - stwierdził sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, cytowany na stronie federacji.

SPRAWDŹ: Euro 2020: Wiemy, gdzie Polacy będą mieli swoją bazę

Pewne udziału w mistrzostwach są Finlandia, Rosja i Ukraina, natomiast Islandia wystąpi w marcu w turnieju barażowym.

Po niedawnym losowaniu w Bukareszcie wiadomo, że na Euro 2020 piłkarze Brzęczka zagrają w grupie E z Hiszpanią, Szwecją oraz drużyną ze ścieżki barażowej - Bośnią i Hercegowiną, Irlandią Północną, Słowacją lub Irlandią.

Dwa mecze Polaków odbędą się w Dublinie (ze zwycięzcą barażu oraz Szwecją), a jeden w Bilbao - z Hiszpanią.

Mistrzostwa Europy 2020 zostaną rozegrane od 12 czerwca do 12 lipca na 12 stadionach w 12 krajach.