To już drugie na Euro 2020 starcie Polaków o „być albo nie być”: w swoim ostatnim meczu w grupie biało-czerwoni zmierzą się dzisiaj ze Szwecją. Przeciwnik ma już gwarancję gry w 1/8 finału mistrzostw, nam do awansu potrzebne jest zwycięstwo. Jaki wynik spotkania Szwecja – Polska typujecie? Czy zdołamy wyjść z grupy? Zapraszamy do głosowania i komentowania!

Do 1/8 finału mistrzostw Europy awansują z każdej z sześciu grup dwie czołowe drużyny oraz cztery zespoły z najlepszym bilansem spośród tych, które zajmą trzecie lokaty.

Szwedzi przewodzą obecnie grupie E z dorobkiem czterech punktów i niezależnie od wyniku spotkania z Polakami nie spadną niżej niż na trzecią pozycję. Nawet jednak w tym przypadku mają pewność awansu do fazy pucharowej: już po rozstrzygnięciach w grupach A, B i C wiadomo było bowiem, że Finlandia (grupa B) i Ukraina (grupa C) zakończyły pierwszą rundę mistrzostw z dorobkiem trzech punktów.

Jeśli Szwecja wygra bądź zremisuje z Polską, to zajmie jedną z dwóch czołowych lokat w grupie, zaś jeżeli przegra, to będzie druga lub trzecia - w zależności od rezultatu rozgrywanego równocześnie pojedynku Hiszpanii i Słowacji.

Polakom natomiast awans do 1/8 finału mistrzostw zapewni wyłącznie zwycięstwo. W takim przypadku piłkarze Paulo Sousy zajęliby jedno z dwóch czołowych miejsc w grupie. Remis czy porażka oznaczałyby zaś dla nas koniec przygody z Euro 2020.

Euro 2020. Grupa E

DrużynaMeczeZwycięstwaRemisyPorażkiBramki (zdobyte - stracone)Punkty
Szwecja 3 2 1 0 4-2 7
Hiszpania 3 1 2 0 6-1 5
Słowacja 3 1 0 2 2-7 3
Polska 3 0 1 2 4-6 1

Ostateczne rozstrzygnięcia w "polskiej" grupie poznamy wieczorem: obydwa mecze - Polski ze Szwecją w Sankt Petersburgu i Hiszpanii ze Słowacją w Sewilli - rozpoczną się o godzinie 18:00.

Czy biało-czerwoni zdołają wywalczyć awans do 1/8 finału Euro 2020? Jaki wynik pojedynku ze Szwecją typujecie? Zagłosujcie w sondach, zostawcie komentarz pod artykułem!

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl:

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.