Egzamin z nowożytnego języka obcego był ostatnim, jaki pisali tegoroczni ósmoklasiści na zakończenie szkoły podstawowej. Olbrzymia większość z nich zdecydowała się na język angielski. Aż 97,7 proc. pisało egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego. Z myślą o nich publikujemy arkusze CKE oraz propozycje rozwiązań przygotowane przez eksperta.

Egzamin ósmoklasisty na koniec szkoły podstawowej

Uczniowie klas VIII szkoły podstawowej mogą odetchnąć. Pierwszy poważny sprawdzian w życiu mają za sobą. 

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy. Każdy uczeń VIII klasy musi do niego przystąpić, by ukończyć szkołę podstawową. Nie został jednak określony minimalny wynik, jaki powinno się uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać. 

We wtorek ósmoklasiści pisali egzamin z języka polskiego, wczoraj z matematyki. Dziś przyszedł czas na język obcy.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Język angielski najczęściej wybierany

Ostatnia część egzaminu ósmoklasisty 2024 - sprawdzian z języka obcego nowożytnego - rozpoczął się o 9:00 i trwał 90 minut. 

Największa grupa ósmoklasistów (97,7 proc.) zadeklarowała przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego. Drugim najczęściej wybieranym językiem był język niemiecki. Do egzaminu z tego języka przystąpiło 1,9 proc. uczniów VIII klasy szkoły podstawowej. 

Do egzaminu z pozostałych języków obcych (tj. francuskiego, hiszpańskiego, rosyjskiego i włoskiego) przystąpiło łącznie 0,4 proc. ósmoklasistów. 

Po raz pierwszy po kilkunastu latach na egzaminie ósmoklasisty, wcześniej gimnazjalisty nie było do napisania maila w ostatnim zadaniu, a blog. To najczęściej wskazywane przez uczniów zaskoczenie tegorocznych egzaminów.

Egzamin ósmoklasisty - na RMF24 publikujemy arkusze CKE oraz propozycje rozwiązań

Do egzaminu ósmoklasistów w tym roku przystąpiło ponad 226 000 uczniów z ponad 11 190 szkół. To z myślą o nich i ich rodzicach portal RMF24 publikuje arkusze CKE z języka angielskiego oraz propozycje rozwiązań, przygotowane przez ekspertów.

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024. JĘZYK ANGIELSKI. ARKUSZE CKE <<< KLIKNIJ TUTAJ >>>

<<< ZOBACZ TRANSKRYPCJĘ NAGRAŃ >>>

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024. JĘZYK POLSKI. ARKUSZE CKE <<<  TUTAJ >>>

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2024. MATEMATYKA. ARKUSZE CKE <<< KLIKNIJ TUTAJ >>>

Egzamin ósmoklasisty 2024. Kiedy wyniki?

Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2024 zostaną ogłoszone 3 lipca 2024 r. w systemie ZIU na stronie www.wyniki.edu.pl. Tego samego dnia uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach.

Osoby, które nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w maju, mogą to zrobić w drugim terminie, w czerwcu: w dniach 10-12 czerwca.

Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa wszystkich punktów do zdobycia to punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia.

Egzamin ósmoklasisty na koniec szkoły podstawowej