Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Klingenthal. Zwyciężył Austriak Stefan Kraft, a drugi był Norweg Harvol Egner Granerud.

To pierwsze miejsce na podium Stocha w tym sezonie i 80. w karierze.

W pierwszej serii Stoch skoczył 132 metry, a w drugiej poprawił swój wynik o jeden metr. Polaka minimalnie wyprzedził Norweg Halvor Egner Granerud, który po skoku na odległość 137,5 metra awansował z 5. na 2. pozycję. Bezkonkurencyjny był Stefan Kraft, który prowadził też po pierwszej serii.

Trzech Polaków z punktami

Punkty zdobyli też inni Polacy. Piotr Żyła był 17., a Paweł Wąsek 30.  Do drugiej serii nie awansował Aleksander Zniszczoł, który został sklasyfikowany na 37. pozycji.

Do Klingenthal pojechało tylko czterech reprezentantów Polski. Będący w słabszej formie mistrz świata z 2019 i zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni z 2020 roku Dawid Kubacki, a także Jakub Wolny, Andrzej Stękała i Klemens Murańka trenują w austriackim Ramsau.