"Nie ma i nie będzie mojego przyzwolenia na mowę pełną pogardy. Żadne obraźliwe treści nie mogą pojawiać się na profilu Ministerstwa. Przepraszam za niestosowny wpis wymierzony w Prezydenta RP" - napisała w mediach społecznościowych minister rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. W ten sposób odniosła się do wpisu opublikowanego z oficjalnego profilu resortu, który skierowany był do Andrzeja Dudy.

"Makao i po makale!@AndrzejDuda może się nauczy, że jak się sika przy wietrznej pogodzie, to nie na nawietrzną" - taki wpis został opublikowany z konta Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na platformie X (dawny Twitter). Była to odpowiedź do komunikatu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącego postawienia w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.

Wpis pracownika resortu rodziny, pracy i polityki społecznej został już skasowany. Internauci zdążyli jednak zrobić screeny.

Do sprawy odniosła się już minister Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

"Nie ma i nie będzie mojego przyzwolenia na mowę pełną pogardy. Dlatego żadne obraźliwe treści nie mogą pojawiać się na profilu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Przepraszam za niestosowny wpis wymierzony w Prezydenta RP, zamieszczony przez wieloletniego pracownika ministerstwa. Wnioski i konsekwencje zostaną wyciągnięte, nowe porządki wprowadzone, a niezbędna praca wykonana, aby w codziennej komunikacji i funkcjonowaniu Ministerstwa zagościła kultura i profesjonalizm" - napisała w mediach społecznościowych minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

TVP, Polskie Radio i PAP w stanie likwidacji

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Bartłomiej Sienkiewicz poinformował, że w związku z decyzją prezydenta o wstrzymaniu finansowania mediów publicznych podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji spółek Telewizja Polska S.A., Polskie Radio S.A. oraz Polskiej Agencji Prasowej S.A.

"W obecnej sytuacji takie działanie pozwoli na zabezpieczenie dalszego funkcjonowanie tych spółek, przeprowadzenie w nich koniecznej restrukturyzacji oraz niedopuszczenie do zwolnień zatrudnionych w ww. spółkach pracowników z powodu braku finansowania" - przekazano w komunikacie, które zamieścił resort na platformie X.

Jak zaznaczono, "stan likwidacji może być cofnięty w dowolnym momencie przez właściciela".