Rząd Prawa i Sprawiedliwości chce zalać Polskę migrantami z krajów muzułmańskich - przekonuje Donald Tusk. Lider PO przytacza dane, które mogą szokować. Na zarzuty Tuska odpowiada rzecznik PiS Rafał Bochenek, który deklaruje, że póki jego partia będzie u władzy, w Polsce nie pojawi się ani jeden nielegalny imigrant.

Wiecie, że PiS wydał zezwoleń na pobyt więcej niż Francja i Niemcy razem wzięte? Tak mówią statystyki europejskie, ale prawdziwą bombę dopiero nam szykują - ostrzega Donald Tusk w nagraniu, które zamieścił na Twitterze. 

Owa "bomba", to nic innego jak dokument rozporządzenia przygotowanego przez rządzących. Zgodnie z jego treścią, rząd rozpatrzy w przyszłym roku co najmniej 400 tysięcy wniosków wizowych, składanych głównie w państwach Azji i Afryki. "Jeśli damy im całą kadencję, to tych wniosków rozpatrzą grubo ponad milion. To będzie taki prawdziwy milion Kaczyńskiego" - twierdzi przewodniczący PO.

PiS - zdaniem Tuska - wydał więcej zezwoleń na pobyt niż Francja i Niemcy razem wzięte. W roku 2022 zezwoleń na pracę w Polsce wydanych w państwach muzułmańskich miało być, wedle deklaracji byłego premiera, aż 135 tysięcy.

PiS chce pytać w referendum Polaków o politykę migracyjną? Oni chyba naprawdę upadli na głowę. Dzisiaj to Polacy chcą pytać PiS-owską władzę: o co wam tak naprawdę chodzi - dodaje Donald Tusk.

Rzecznik PiS: Tusk panikuje

Rzecznik PiS Rafał Bochenek twierdzi, że ostatnie wystąpienia Tuska dowodzą paniki w jego obozie. Panie Tusk, w Polsce nie ma żadnego nielegalnego migranta relokowanego z Unii Europejskiej i nie będzie póki PiS jest u władzy - zapewnia Bochenek i dodaje - Wydanych wiz pracowniczych, bardzo często na prośbę polskich pracodawców jest o około 80 procent mniej niż pan kłamliwie podaje.

Rzecznik twierdzi, że gros osób przyjeżdżających do Polski, przebywa tu jedynie tymczasowo, a zezwolenia wydawane są po pełnej weryfikacji służb. "Polacy mogą czuć się bezpieczni" - deklaruje polityk.

Referendum w sprawie migrantów- jak twierdzi Rafał Bochenek - ma dać gwarancję, że rząd nie zgodzi się na przymusową relokację w Polsce.