Wokalista kultowego zespołu rockowego Rammstein, Till Lindemann został zakażony koronawirusem. Przebywa na oddziale intensywnej terapii – podał niemiecki „Bild”.

Artysta jeszcze 15 marca grał koncert w Moskwie. Po powrocie do Berlina trafił do szpitala z powodu bardzo wysokiej gorączki.

Przeprowadzony test na koronawirusa dał wynik pozytywny - napisał "Bild". Till Lindemann trafił na oddział intensywnej terapii berlińskiego szpitala.

Obecnie 57-letni muzyk czuję się już lepiej i nie występuje zagrożenie dla jego życia - dodają dziennikarze gazety "Bild".

Till Lindemann – kim jest wokalista Rammstein?

Till Lindemann urodził się 4 stycznia 1963 roku w Lipsku. Jego rodzicami są Werner Lindemann, zmarły w 1993 roku niemiecki pisarz i Brigitte "Gitta" Lindemann, dziennikarka radiowa. Till w młodości trenował pływanie, karierę muzyczną zaczął natomiast jeszcze w czasach NRD. Na początku występował jako perkusista w grupie First Arsch. Sławę przyniosło mu jednak dopiero śpiewanie w zespole Rammstein, do którego dołączył w 1994 roku. Obecnie jest także wokalistą zespołu Lindemann.

Z zespołem Rammstein 57-letni obecnie wokalista wydał dotychczas siedem albumów studyjnych. Do najpopularniejszych utworów grupy wykonującej przede wszystkim tzw. industrial metal należą "Du Hast", "Ich Will", "Amerika" czy "Sonne". 

Rammstein to jeden z najbardziej rozpoznawalnych niemieckich zespołów. Grupa sprzedała na całym świecie ponad 45 milionów płyt.