Olsztyńscy leśnicy uratowali dwa bieliki przed śmiercią z głodu. Oba drapieżniki przeszły kurację w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce w woj. warmińsko-mazurskim. Dziś odzyskały wolność.

Jeden z ptaków był skrajnie wyczerpany, drugi za młody, aby latać. Oba nabierały sił u olsztyńskich leśników. Starszy bielik został znaleziony na śniegu w kwietniu. Był skrajnie wyczerpany. Młodszy ptak, który został znaleziony w zeszłym roku był jeszcze za młody, żeby latać. Zostawienie go na ziemi mogło się dla niego źle skończyć. W Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych w Dąbrówce koło Olsztyna, poczekał na pełne upierzenie. 

W tym roku mieliśmy w ośrodku nawet sześć bielików. Przez przedłużającą się zimę ptaki były wyczerpane, nie mogły znaleźć pożywienia - mówi nadleśniczy nadleśnictwa Olsztyn Wojciech Abramczyk. Warmińsko-mazurskie lasy to idealne środowisko  dla bielików. Rzeźba terenu jest urozmaicona, jest dużo wody. Dzięki temu populacja tych ptaków zwiększa się z roku na rok o kilka osobników.