Kolejny bandyta poszukiwany za porwanie i torturowanie w Tarnowskich Górach młodego mężczyzny został zatrzymany przez policję. Sąd aresztował go na trzy miesiące. To druga osoba zamieszana w sprawę, która wpadła w ręce funkcjonariuszy. Policjanci szukają kolejnych. Za porwaniem mogą stać nawet cztery osoby. Początkowo informowano o trzech napastnikach.

Do porwania doszło pod koniec października. Mężczyzna był więziony i torturowany w piwnicy. Jedna z hipotez zakłada, że mógł być winien porywaczom pieniądze.  

Jednak motywy porwania nie są do końca jasne. Porwany mężczyzna miał znać jednego z napastników. Niewiele jednak o całej sprawie opowiedział policji.

Napastnicy skrępowali mu nogi i ręce taśmą. Przywiązali łańcuchem do krzesła, a potem przez kilka godzin znęcali się nad nim. Kiedy pozostawili go na chwilę samego, udało mu się wydostać i dotrzeć pod drzwi jednej z kamienic. Dopiero straż pożarna za pomocą specjalistycznego sprzętu uwolniła go z łańcucha, którym był przywiązany do krzesła.

Pobity mężczyzna trafił do szpitala.