​Prokurator Maciej W., który spacerował nago po Świdnicy na Dolnym Śląsku, był w przeszłości karany dyscyplinarnie - informuje "Gazeta Wyborcza". Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu narzucał się kobiecie, za co otrzymał naganę.

Maciej W. 9 września spacerował nago po jednym ze świdnickich osiedli, odwiedził także jeden z osiedlowych sklepów. Był pijany. Mieszkańcy zawiadomili policję, a ta go odstawiła do domu.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy potwierdził, że Maciej W. to prokurator pracujący w jednej z jednostek w okręgu. W chwili zdarzenia przebywał na urlopie.

Sprawą zajęła się Prokuratura Krajowa, która zawiesiła Macieja W. w czynnościach służbowych. Wszczęto także postępowanie wyjaśniające w sprawie "uchybienia przez niego godności urzędu".

Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", to nie pierwszy problem z Maciejem W. Już w przeszłości toczyło się wobec niego postępowanie dyscyplinarne. W październiku 2020 roku został ukarany naganą za to, że narzucał się kobiecie, będąc pod wpływem alkoholu. W sprawie wszczęto także postępowanie karne, które zakończyło się umorzeniem.