Na stadionie Legii Warszawa piłkarska reprezentacja Polski rozegrała mecz z Andorą w eliminacjach mistrzostw świata. Biało-czerwoni wygrali 3:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Karola Świderskiego.

Polacy od początku spotkania mieli zdecydowaną przewagę. Najczęściej atakowali prawą stroną, na której grał Kamil Jóźwiak. Goście umiejętnie się jednak bronili i trzej nominalni napastnicy - Robert Lewandowski, Krzysztof Piątek i Arkadiusz Milik - mieli problem z zaprezentowaniem swoich umiejętności.

Robert Lewandowski zdobył bramki w 30. i 55. minucie. Ma już na koncie 66 goli w reprezentacji. Z kolei debiutujący w kadrze Karol Świderski wpisał się na listę strzelców w 88. minucie. 

Robert Lewandowski dogonił Kazimierza Deynę w klasyfikacji występów w roli kapitana reprezentacji Polski - w niedzielnym spotkaniu opaskę kapitana założył już po raz 57.

Jak ocenia dziennikarz RMF FM Patryk Serwański, meczu z Andorą nie będziemy szczególnie wspominać. Spotkanie w wykonaniu biało-czerwonych było nudne i przez długi czas bardzo powolne. Na plus oprócz wyniku warto zapisać udane debiuty - m.in. Karola Świderskiego i Kacpra Kozłowskiego. Ten ostatni, mając 17 lat i 163 dni, został drugim najmłodszym debiutantem w historii. Włodzimierz Lubański debiutując w 1963 roku miał 16 lat i 188 dni.

M.in. o ocenę meczu z Andorą będziemy pytać w poniedziałek szefa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek będzie gościem Roberta Mazurka w Porannej rozmowie w RMF FM. 

W środę Polaków czeka znacznie poważniejszy sprawdzian. W Londynie zagrają z Anglią, która eliminacje zaczęła od zwycięstw - u siebie z San Marino (5:0) i na wyjeździe z Albanią (2:0).

Polska - Andora 3:0 (1:0).

Bramki: Robert Lewandowski dwie (30, 55), Karol Świderski (88).

Sędzia: Erik Lambrechts (Belgia). Mecz bez udziału publiczności.

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński (60. Paweł Dawidowicz), Kamil Glik, Kamil Piątkowski - Kamil Jóźwiak, Grzegorz Krychowiak, Piotr Zieliński (73. Kacper Kozłowski), Maciej Rybus (60. Kamil Grosicki) - Krzysztof Piątek, Robert Lewandowski (63. Karol Świderski), Arkadiusz Milik (60. Przemysław Płacheta).

Andora: Iker Alvarez - Moises San Nicolas, Christian Garcia, Emili Garcia, Albert Alavedra - Marc Pujol (58. Jordi Alaes), Marc Rebes (87. Marcio Vieira), Marc Vales, Marc Garcia (58. Joan Cervos) - Aaron Sanchez (87. Luigi San Nicolas), Cristian Martinez (74. Alexandre Martinez).

/RMF FM
/RMF FM
Po jeszcze więcej informacji odsyłamy Was do naszego nowego internetowego Radia RMF24.pl

Słuchajcie online już teraz!

Radio RMF24.pl na bieżąco informuje o wszystkich najważniejszych wydarzeniach w Polsce, Europie i na świecie.