Egzamin maturalny z matematyki uczniowie będą zdawać 5 i 7 maja. RMF FM i „Dziennik Gazeta Prawna” pomaga w dobrym przygotowaniu się do przyszłorocznych egzaminów. Dziennik od poniedziałku do środy zamieszcza testy z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

Egzamin maturalny w zmienionej formule jest przeprowadzany od 2005 roku.

Zdaje się go z przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego, matematyki (od 2010 roku), języka mniejszości narodowej (tylko dla uczniów szkół lub oddziałów z nauczaniem tego języka) i wybranego języka obcego nowożytnego, a także dodatkowych przedmiotów (maksymalnie sześć). Wszystkie egzaminy przeprowadzane są w formie pisemnej, a język polski, języki mniejszości narodowych oraz języki obce nowożytne dodatkowo ustnie.

Termin główny egzaminu maturalnego przypada od 4 do 22 maja 2020 roku.

Sprawdź wszystkie terminy egzaminów maturalnych 2020.

Zestawy przykładowych zadań maturalnych z odpowiedziami

W poniedziałek 28 października w dzienniku będziecie mogli znaleźć przykładowy test z języka polskiego. 

We wtorek 29 października w "Dzienniku Gazecie Prawnej" znajdziecie arkusz egzaminu z matematyki. 

Na koniec akcji - w środę 30 października - w "DGP" znajdziecie arkusz z języka angielskiego.

Będziemy mieć dla Was zestawy testów maturalnych. Jak je zdobyć? Wystarczy we wtorek 29 października tuż po godz. 13 wysłać na adres fakty@rmf.fm mail z tytułem EGZAMIN MATURALNY i podać swój sposób na maturalny stres.

Testy z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki otrzymają autorzy najciekawszych maili. Skontaktujemy się z nimi telefonicznie (prosimy więc o wpisanie w treść maila telefonu kontaktowego).