Psychoterapia tańcem i ruchem ma pomóc w walce z rakiem. Specjalne warsztaty terapeutyczne dla chorych onkologicznie chorych i ich bliskich ruszą w Warszawie w pierwszej połowie września.

Idea jest prosta - to co siedzi nam w głowie, możemy wyrazić poprzez ruch i tym samym pozbyć się problemów. Terapeuci przypominają, że nie można tłumić w sobie emocji - szczególnie tych związanych z choroba nowotworową. Można je za to przetańczyć i zwalczyć ruchem. Będziemy się ruszać, będziemy się skupiać na temacie, który w danej chwili w grupie będzie aktualny - mówi terapeutka Marta Kawczyńska. Tym tematem może być próba zezłoszczenia się na swojej chorobie, to może też próba zapomnienia o problemach - dodaje.

Terapeutka przekonuje, że by wziąć udział w warsztatach, wcale nie trzeba umieć tańczyć. Tu chodzi tak naprawdę o spontaniczne ruchy. Jedna osoba pokazuje jakiś ruch, kolejne powtarzają. Później idziemy jakąś falą. To zbliża i sprawia, że wszyscy się śmieją ze swoich poczynań - wyjaśnia.

Na warsztaty powinni przyjść chorzy, ale także ich bliscy, którzy chcą zlikwidować lub zmniejszyć problemy związane z chorobą. Wszyscy zainteresowani powinni się jednak pośpieszyć. Zajęcia ruszą już w tym miesiącu. Jeszcze są wolne miejsca - ich liczba jest jednak ograniczona.

Zapisy przyjmuje Magdalena Zadrożna. Można się z nią skontaktować pod adresem magda@spelnionemarzenia.org.pl