Powiedz mi, jak spędzasz wolny czas, a powiem ci, czy jesteś szczęśliwy. Naukowcy z Uniwersytetu Maryland przeanalizowali wyniki badań socjologicznych z 30 lat i doszli do bardzo ciekawych wniosków.

Okazuje się, że osoby, które czują się nieszczęśliwe, zdecydowanie częściej spędzają czas przez telewizorem. Oglądanie telewizji, a zwłaszcza serwisów informacyjnych przynoszących w dobie kryzysu niekoniecznie dobre wiadomości, daje im jednak tylko chwilowe zajęcie i nie oferuje dłuższej satysfakcji.

Z kolei ci z nas, którzy czują się szczęśliwi, o wiele więcej wolnego czasu spędzają na czytaniu książek czy gazet, a także na spotkaniach z przyjaciółmi. Zdaniem socjologów z Maryland ten bardziej aktywny sposób korzystania z wolnych chwil zdecydowanie lepiej się opłaca – poprawia nam nastrój i daje wrażenie, że wykorzystujemy czas bardziej efektywnie.

Jeżeli już naprawdę nic nam się nie chce, albo nie wiemy co ze sobą zrobić, lepiej się zdrzemnąć. Sen zawsze dobrze nam robi - nawet sen przed telewizorem.