Polska Liga Ochrony Zwierząt grozi cyrkom i ogrodom zoologicznym.

Do redakcji "Rzeczpospolitej" trafił pocztą elektroniczną list od organizacji

ekologicznej określającej się mianem Polska Liga Ochrony Zwierząt.

Jej aktywiści przyznali się w e-mailu do wypuszczenia tygrysów z cyrku Korona na warszawskim Tarchominie i zapowiedzieli, że to dopiero początek takich akcji. "Raz w tygodniu będziemy wypuszczać zwierzęta w dowolnie wybranym polskim cyrku lub ZOO" - grożą w e-mailu, przesłanym do redakcji.

Ekolodzy pytani przez dziennikarzy gazety przyznali ,że nie znają organizacji o nazwie Polska Liga Ochrony Zwierząt. Reporterzy RMF FM w poszukiwaniu tajemniczej Ligi dotarli do Bielska Białej - miasta, gdzie akcje ekologów doprowadziły do zakazu przedstawień z udziałem zwierząt. Jednak nawet tam - pytany o Ligę Wojciech Owczarz z klubu ekologicznego Gaja mówi, że nie zna takiej organizacji, a podobne akcje może organizować jedynie ktoś niezrównoważony psychicznie.

Tak zwany EKO-terroryzm to metoda stosowana także przez organizacje ekologiczne na świecie. Działająca od 1971 roku organizacja "Greenpeace" ma na swoim koncie kilka spektakularnych akcji. Nad Sekwaną najgłośniejsze stały się akcje międzynarodowej organizacji ekologicznej Greenpeace, która próbowała między innymi uniemożliwić pięć lat temu wznowienie przez Francję eksperymentów z bronią atomową.

Wiadomości RMF FM 11:45