RMF FM kupił dla premiera i prezydenta… działkę na Księżycu. Taki urodzinowy prezent dla braci Kaczyńskich nasi słuchacze proponowali najczęściej. Lech i Jarosław skończyli 58 lat. Rzecznik rządu Jan Dziedziczak zapewnił, że premier prezent przyjmie.

Działka na Księżycu podarowana braciom Kaczyńskim, ma 80 arów powierzchni, jest położona w atrakcyjnym miejscu, z widokiem na Ziemię.

Reporter RMF FM Tomasz Skory poprosił o radę przy wyborze działki astronoma-amatora Janusza Płeszkę. Myślę, że bardzo ładnym miejscem byłaby na przykład krawędź krateru, który nazywa się Humboldt. Stamtąd byłyby piękne widoki na Ziemię położoną nisko nad horyzontem - twierdzi Płeszka. Posłuchaj:

Rzecznik rządu powiedział RMF FM, że premier prezent przyjmie. Księżyc premierowi kojarzy się z dzieciństwem, bardzo miłym okresem. Jak wiemy, premier był jednym z aktorów, który grał w filmie „O dwóch takich co ukradli Księżyc”. Premier grał Placka. Podkreślmy, że to była gra aktorska, a nie normalne życie. W normalnym życiu premier poświęcił się walce o uczciwość w życiu publicznym – walczył z kradzieżą, walczył o sprawiedliwość i teraz – jak widać – opłacało się, bo oliwa sprawiedliwa i tak Księżyc dostanie - zaznaczył Jan Dziedziczak.

Z kolei prezydent na wieść o prezencie był wyraźnie zaskoczony. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Agnieszki Burzyńskiej:

Ceryfikat potwierdzający nabycie działki w Kancelarii Premiera zostawił reporter RMF FM Paweł Świąder. Posłuchaj: