Jak brzmią piosenki w wykonaniu prof. Jana Miodka? Będzie można się o tym przekonać wieczorem we wrocławskim teatrze Muzycznym Capitol podczas koncertu charytatywnego na rzecz budowy nowoczesnej kliniki Hematologii Dziecięcej Przylądek Nadziei. Na scenie oprócz językoznawcy pojawią się wrocławscy prawnicy, biznesmeni i lekarze, a wśród nich szefowa kliniki prof. Alicja Chybicka.

Zgodziłam się wystąpić w tym koncercie, bo jest on na rzecz moich dzieci. Artystka ze mnie jest żadna i myślę, że dzieci będą miały ze mnie niezły ubaw. To jest mój absolutny debiut, ale czego się dla tych dzieciaków nie robi. Mam nadzieję, że zbierze się trochę pieniędzy i że będzie z tego jakaś wielka cegła na budowę nowej kliniki - powiedziała prof. Alicja Chybicka.

Jakby mi ktoś to powiedział 50 lat temu, to bym się puknął w głowę, bo do matury byłem w gruncie rzeczy bardzo nieśmiały. Jeszcze publicznie coś powiedzieć, od biedy, ale zaśpiewać… A dzisiaj sprawia mi to ogromną przyjemność - wyznał prof. Jan Miodek.