Zgodnie z planem, czyli od 16 do 23 sierpnia tego roku w Krakowie odbędzie się trzecia już edycja Kraków Green Film Festival. Organizatorzy liczą, że do tego czasu kino plenerowe na Bulwarach Wiślanych, w nowej bezpiecznej formie, przygotowanej wg zaleceń odpowiednich służb, będzie mogło już funkcjonować.

Rozumiejąc jednak możliwe obawy naszych widzów, przygotujemy też alternatywną formę uczestniczenia w festiwalu poprzez bezpłatną platformę streamingową, gdzie będą dostępne wszystkie konkursowe filmy - zapewniają organizatorzy.

Na festiwal zgłoszono już blisko tysiąc filmów z całego świata, a do konkursu głównego zostanie zakwalifikowanych około 70 produkcji.

Większość produkcji będzie miała w Krakowie polską premierę, a dla części z nich będzie to zarazem światowa premiera.

SZUKAJ FESTIWALOWYCH INFORMACJI NA FACEBOOKU

W konkursie znajdą się też filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, jak np. "Kraina Miodu" - laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara, "Antropocen. Epoka Człowieka", "Zatoka Cieni" czy "Genesis 2.0".

Nie mamy planety B


Ostanie miesiące to dla całej ludzkości czas zmagań z niewidzialnym wrogiem - koronawirusem, przez którego nasze codzienne życie odmieniło się nie do poznania.

Pandemia COVID-19 nie spowodowała jednak, że lodowce przestały się topić, stężenie CO2 w atmosferze zmalało, a susza w Polsce miałaby się skończyć.

"Problemy poruszane na festiwalu postępują niezależnie od światowego "lockdownu" - nieuchronnie przybliżając nas do katastrofy - a uświadamianie społeczeństwa jest pierwszym, kluczowym krokiem w walce z nimi" - podkreślają organizatorzy.