Finał Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego. Świąteczny koncert w domu Elvisa Presleya. "Trolle 3" w kinach. Oto nadchodzące kulturalne premiery.

"Credo" na finał Festiwalu Pendereckiego

Finał Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego odbędzie się w niedzielę 26 listopada w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie. Pamięć o nim oraz zobowiązanie wobec jego twórczości jest jedną z oczywistych wskazówek w naszej pracy - mówi Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego Opery Narodowej. 

Podczas koncertu zabrzmi "Credo". Utwór powstał w 1998 roku na zamówienie dyrygenta Helmutha Rillinga dla prowadzonego przez niego Festiwalu Bachowskiego w stanie Oregon i Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie. W zamierzeniu miała to być cała msza, kompozytor zdecydował się jednak na umuzycznienie jedynie centralnej, najdłuższej jej części i rozbudował do rozmiarów samodzielnego utworu. 

Chór i Orkiestrę Teatru Wielkiego Opery Narodowej w czasie niedzielnego koncertu poprowadzi Maciej Tworek.

Koncert w domu Elvisa Presleya

Lana Del Rey, Post Malone, John Legend, Alanis Morissette - to tylko część gwiazd, które wystąpią w pierwszym świątecznym programie transmitowanym na żywo ze słynnej posiadłości Elvisa Presleya w Memphis.

Koncert "Christmas At Graceland" - "Boże Narodzenie w Graceland" będzie miał premierę 29 listopada w telewizji NBC, trafi też na platformę streamingową Peacock. W programie ma się też znaleźć nigdy wcześniej nie emitowany materiał filmowy o Presleyu.

"Trolle 3" w kinach

"Trolle 3" w reżyserii Walta Dohrna w polskich kinach można będzie oglądać od 1 grudnia. W oryginalnej wersji językowej bohaterom głosów użyczyli m.in Anna Kendrick, Justin Timberlake, Camila Cabello, Eric André i Amy Schumer.

Po dwóch filmach prawdziwej przyjaźni i flirtowania, Poppy i Mruk są teraz oficjalnie parą. Poppy odkrywa, że Mruk ma sekretną przeszłość. Był kiedyś częścią fenomenalnego boysbandu, BroZone, wraz ze swoimi czterema braćmi: Floydem, Johnem Dory, Sprucem i Clayem. BroZone rozpadł się, a Mruk od tamtej pory nie widział swoich braci. Mruk i Poppy wyruszają w podróż, by zjednoczyć braci. 

Opracowanie: