To niezwykłe połączenie muzyki symfonicznej i elektronicznej. Jego premierowa - krakowska - odsłona wyprzedała do ostatniego miejsca w ICE Kraków Congress Centre! 17 maja Orcheston, bo o nim mowa, zawita do Warszawy - a w oczekiwaniu na to wydarzenie zobaczcie relację z premierowego koncertu pod Wawelem!

14 grudnia 2018 roku zebrani w sali ICE Kraków Congress Centre podziwiali aranżacje największych hitów muzyki elektronicznej, stworzonych przez takich twórców jak Avicii, Depeche Mode, Vangelis, Fatboy Slim, Tiësto czy Armin Van Buuren, w symfonicznych aranżacjach. Na scenie pojawili się Gromee, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i goście specjalni.

Łączymy dzisiaj w Krakowie dwa gatunki muzyczne: muzykę symfoniczną z muzyką elektroniczną. Wydaje mi się, że tworzymy w Polsce historię - tak wydarzenie opisywał Gromee, twórca muzyki klubowej, DJ i producent muzyczny, a tego wieczoru - dyrygent!

Reni Jusis, która była jednym z gości specjalnych koncertu, podkreślała, że do wzięcia udziału w koncercie przekonały ją właśnie stworzone przez Gromee’ego aranżacje.

Jestem zawsze bardzo sceptycznie nastawiona do wszelkich połączeń muzyki klasycznej z rozrywkową - i nie ukrywam, że kiedy po raz pierwszy usłyszałam o tym projekcie, zastanawiałam się, w jaką to stronę może zmierzać. Ale kiedy Gromee przysłał mi pierwsze szkice aranży, zrozumiałam, że podszedł do tego z ogromnym wyczuciem, smakiem i szacunkiem dla muzyki klasycznej - jak również z miłością wynikającą z jego fascynacji muzyką elektroniczną - podkreślała.

Te utwory są bardzo ciekawie dobrane, są zróżnicowane. Bardzo się cieszę, że ta proporcja jest na korzyść orkiestry symfonicznej: że jest tam mało sampli, a dużo instrumentów klasycznych - i to one będą tworzyć tę magię - zaznaczyła również Jusis.

Wokalistka pojawi się również na scenie stołecznego Torwaru w czasie drugiej edycji Orchestonu: 17 maja. Obok niej wystąpią Beata Kozidrak, Kayah, Ania Dąbrowska, Sarsa i Lukas Meijer.

W oczekiwaniu na to wyjątkowe wydarzenie zobaczcie relację z premierowego koncertu w Krakowie!