Stylowy kryminał "Jezioro Dzikich Gęsi" w kinach. Teatralna wersja "Pamiętnika z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. I koncert w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jezioro dzikich gęsi

Nowy film Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, laureata berlińskiego Złotego Niedźwiedzia za "Czarny węgiel, kruchy lód" to stylowy kryminał neo-noir. W polskich kinach ten film pojawi się 31 lipca:

Główny bohater filmu, gangster Zhou, wpada w poważne tarapaty. Po tym, jak omyłkowo zastrzelił policjanta, sam staje się ruchomym celem. Jedyną szansą dla mężczyzny jest ucieczka. Pomocy Zhou szuka u miejscowej prostytutki. To właśnie kobieta ma być jego łącznikiem ze światem. Zwłaszcza, że nikomu oprócz niej nie może zaufać. W pogoń za bohaterem rusza bowiem nie tylko żądna zemsty policyjna jednostka specjalna, ale i skuszeni potencjalnym zarobkiem łowcy nagród, a w tle pojawia się również była żona mężczyzny.     

Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki

W sobotę 1 sierpnia o 20.30 w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędzie się koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". To będzie wspólne śpiewanie piosenek powstańczych z udziałem orkiestry i chóru pod kierownictwem Jana Stokłosy. W 76. rocznicę największego zrywu niepodległościowego w okupowanej Europie. Ograniczona, ze względów sanitarnych, jest liczba uczestników. Udział jest możliwy tylko po rejestracji na stronie 1944.pl. Tam również można pobrać darmowe śpiewniki. Transmisję koncertu zaplanowano na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Woronowicz czyta Białoszewskiego

A 1 sierpnia o północy - "Pamiętnik z Powstania Warszawskiego" Mirona Białoszewskiego. Uroczysta premiera spektaklu teatralnego w reżyserii i wykonaniu Adama Woronowicza odbędzie się w Sali pod Liberatorem  w Muzeum Powstania Warszawskiego. Tu również planowana jest transmisja na profilu Muzeum Powstania Warszawskiego na Facebooku.

Opracowanie: