Szpiegowski dreszczowiec "Salt" 27 sierpnia pojawi się w kinach w całej Polsce. Angelina Jolie gra w nim Evelyn Salt, agentkę CIA, która zostaje oskarżona o bycie uśpionym rosyjskim szpiegiem i musi udowodnić swoją niewinność. W roli byłego, tajnego agenta z Rosji wystąpił Daniel Olbrychski.

Reżyserii filmu podjął się mistrz thrillera politycznego Phillip Noyce. Powód, dla którego chciałem zrobić ten film jest prosty. Po przeczytaniu scenariusza miałem ochotę zobaczyć to na ekranie. Zapłaciłbym, żeby go obejrzeć w kinie - mówi Noyce. Tekst (...) był oszałamiającą mieszanką faktów historycznych i fikcji. Był to idealny przepis na rzadki dzisiaj rodzaj filmu, który jednocześnie zadowala umysł i podrażnia zmysły - dodaje.

W obsadzie, oprócz Angeliny Jolie, są również m.in.: Liev Schreiber, Chiwetel Ejiofor i Daniel Olbrychski, który gra Orlova. W tym tygodniu polski aktor zaprosił najbliższych przyjaciół na specjalny pokaz filmu w jednym z warszawskich kin. Wśród gości był reżyer Andrzej Wajda.

Muzykę do filmu skomponował James Newton Howard, czyli jeden z najbardziej wszechstronnych kompozytorów pracujących dla przemysłu filmowego, wielokrotnie nominowany do Oscara. Jest on twórcą muzyki m.in. do filmów "Ścigany", "Szósty zmysł", "Jestem legendą" i "Michael Clayton". Autorem scenariusza do filmu "Salt" jest Kurt Wimmer.