Premiera "Psów 3" zaplanowana jest na 2020 rok. Na ekranie zobaczymy starych znajomych, będą też nowi bohaterowie. Zaczęły się zdjęcia do trzeciej części filmu.

"Podobno czeka na to cały świat" - żartuje na swoim vlogu Cezary Pazura. Aktor dodaje, że do roli musiał zgolić brodę. O tym, że "Psy 3" powstaną słuchaczy RMF FM, jako pierwszych, osobiście poinformował reżyser Władysław Pasikowski już w marcu 2019. 

Władysław Pasikowski jest autorem scenariusza i reżyserem filmu. Twórca kultowych "Psów", kręcąc "Pokłosie" czy "Jacka Stronga" o pułkowniku Kuklińskim i "Kuriera" o Nowaku-Jeziorańskim, z miejsca z napisem “specjalista od męskiego kina" przesunął w miejsce z napisem “ten, który opowiada o trudnej polskiej historii". Pytany w rozmowie z RMF FM, swoim pierwszym radiowym wywiadzie, czy to zamysł, czy tak się po prostu złożyło, odpowiadał: "Tak się złożyło, ale mam dla państwa miłą wiadomość, a przynajmniej dla części z państwa. Brzmi ona tak - jak tylko skończę ten film (chodzi o "Kuriera"), zaczynam zdjęcia do filmu "Psy 3", więc wracam tam, gdzie była pani łaskawa umieścić mnie przed chwilą".

I Bogusław Linda, i Cezary Pazura deklarowali, że zagrają w trzeciej części "Psów". Pasikowski zawsze wraca do swoich ulubionych aktorów. "Lubię robić filmy z przyjaciółmi, to dużo łatwiejsze niż robić filmy z wrogami" - mówił reżyser w wywiadzie dla RMF FM.

Opracowanie: