Wspaniała informacja dla wszystkich fanów „Friends”. Zapowiadany odcinek specjalny "Przyjaciele: Spotkanie po latach" swoją premierę będzie miał również w Polsce. Wielbiciele kultowego sitcomu nie będą musieli długo czekać. „Ten, w którym wracają do siebie” będzie można zobaczyć równolegle z amerykańską premierą – już w piątek 27 maja.

Serialowi Przyjaciele, czyli Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer, po latach wracają do kultowego już studia nagrań Warner Bros. w Burbank, Stage 24. Tam nie wcielają się w serialowe postaci, ale wspominają swoją przygodę na planie, po 27 latach od premiery pierwszego odcinka sitcomu.

Na odcinek specjalny "Ten, w którym wracają do siebie", czekali fani kultowego sitcomu na całym świecie. Premiera zaplanowana jest na 27 maja 2021 roku na HBO Max. Wtedy jednak na sens mogli liczyć tylko Amerykanie.

Kiedy wypuszczono pierwszy zwiastun "Friends: The Reunion" od razu zaznaczono, że nie jest znana data premiery w Polsce. Jednak fani serialowych "Przyjaciół" nie musieli długo czekać. HBO Polska ogłosiło, że premiera "Przyjaciele: Spotkanie po latach" odbędzie się równolegle z amerykańską - 27 maja. Produkcja ta dostępna będzie w serwisie HBO GO na wyłączność.

Produkcję opóźniła pandemia

Emisja serialu "Przyjaciele" zakończyła się w 2004 roku. To był jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych lat 90. XX wieku. Potem trafił na platformy streamingowe i do dziś jest jednym z najczęściej oglądanych programów rozrywkowych na świecie.

Odcinek specjalny serialu "Przyjaciel" miał powstać ponad rok temu. Niestety, prace na planie opóźniła pandemia koronawirusa. 

W odcinku specjalnym wystąpi 15 sławnych gości. Wśród nich piłkarz David Beckham, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai czy wokaliści Justin Bieber oraz Lady Gaga.

Reżyserem programu specjalnego jest Ben Winston. Obowiązki producentów wykonawczych pełnili Winston wraz z producentami wykonawczymi serialu Przyjaciele - Kevinem Brightem, Martą Kauffman i Davidem Cranem.