Jeden z aktorów posprząta twoje mieszkanie. Inny zabierze na spacer po mieście, a jeszcze inny zaprosi na spektakl i oprowadzi po teatrze. A może chcesz kupić pomnik od słynnego kompozytora? Wielu artystów bierze udział w nietypowych aukcjach 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pomnik z brązu, który przedstawia Piotra Skrzyneckiego, to propozycja od Zbigniewa Preisnera

"Pomyślałem, że pomnik buntownika Piotra powinien trafić do buntowników, czyli Jurka Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obserwuję to, co robią od lat. Są kreatywnie zbuntowani. Co roku zostawiają swoje pomniki - wyposażenie szpitali, które jest, można śmiało powiedzieć, darem życia. Tak więc, kochany Piotrze, nie zdradzam Cię, ale oddaję Cię w dobre ręce. Jestem pewny, że będziesz cieszył wszystkich tych, którzy będą Cię odwiedzali" - napisał doskonały kompozytor. Gdy powstawał ten tekst, aktualna wylicytowana kwota wynosiła 51 211 złotych.

Można również wylicytować spotkanie z Andrzejem Chyrą. Aktor zaproponował... sprzątanie mieszkania zwycięzcy aukcji. Myślę, że poradzę sobie w każdych warunkach - podkreśla Chyra. I na razie udało się wylicytować 9300 złotych. W tym samym czasie 8000 złotych to kwota za spotkanie z aktorem Andrzejem Grabowskim, który zaprasza zwycięzcę aukcji na spacer po Warszawie. A także, jeśli będzie to możliwe, na kawę i lunch.

Prawie 10 000 złotych to (na razie) kwota za spotkanie w Marcinem Dorocińskim w ramach jednej z aukcji 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W licytowanym pakiecie, oprócz prócz spotkania, jest także podwójne zaproszenie na spektakl "Osy" w Och-Teatrze w Warszawie w reżyserii Iwana Wyrypajewa, w którym aktor gra razem z Magdaleną Boczarską i Dariuszem Chojnackim. Będzie też wizyta w kulisach i oprowadzenie po teatrze, a także książka "Na ratunek" w prezencie i z dedykacją aktora. Będzie mi bardzo miło spotkać się z Wami, mam nadzieję, że mimo trudnych czasów znajdą się osoby, które zechcą licytować to spotkanie. Obiecuję świetną zabawę, dużo ciekawych anegdot, pamiątkowe zdjęcia - a wszystko na rzecz potrzebujących dzieci - mówi Marcin Dorociński.

Dar serca Małgorzaty Kożuchowskiej to dwuosobowe zaproszenie na spektakl "Matka Joanna od Aniołów" w reżyserii Wojciecha Farugi, które po otwarciu teatrów grany będzie w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Aktorka Marta Żmuda Trzebiatowska przekazała na licytację suknię wieczorową. Edyta i Cezary Pazurowie zapraszają do swojego domu oraz na obiad albo kolację, którą przygotują specjalnie dla osoby, która zapłaci najwięcej. Aktualna kwota ich licytacji na WOŚP to aż 20 000 złotych.

Opracowanie: