"Ciemno, prawie noc" na podstawie nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator w piątek 22 marca trafi do kin. Krzysztof Zalewski ruszył w trasę - zagra w Krakowie, Katowicach i w Warszawie. A w środę 20 marca w Warszawie pożegnamy aktorkę Zofię Czerwińską. Tak zapowiada się najbliższy tydzień w kulturze.

"Ciemno, prawie noc" na podstawie nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator w piątek 22 marca trafi do kin. Krzysztof Zalewski ruszył w trasę - zagra w Krakowie, Katowicach i w Warszawie. A w środę 20 marca w Warszawie pożegnamy aktorkę Zofię Czerwińską. Tak zapowiada się najbliższy tydzień w kulturze.
Magdalena Cielecka i Marcin Dorociński na planie "Ciemno, prawie noc" /Foto: Adam Golec/Aurum Film /Materiały prasowe

"Ciemno, prawie noc" w kinach

18 marca w Warszawie odbędzie się uroczysta premiera filmu "Ciemno, prawie noc" w reżyserii Borysa Lankosza. 22 marca obraz na podstawie nagrodzonej Nike powieści Joanny Bator trafi do kin w całej Polsce.


Główną bohaterkę, dziennikarkę, która wraca w rodzinne strony, by przygotować reportaż o zaginionych dzieciach, Alicję Tabor, gra Magdalena Cielecka. W obsadzie znaleźli się także m.in. Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska.


Film "Ciemno, prawie noc" to kryminał z elementami dreszczowca, którego akcja rozgrywa się w mrocznej scenerii miasta oraz okolic zamku Książ. Ale też baśń dla dorosłych. 

Zalewski w trasie

Krzysztof Zalewski ruszył w trasę po całej Polsce. To trasa podsumowującą jego dotychczasowe koncertowe poczynania.

Na wiosennych koncertach publiczność usłyszy zarówno utwory z "Zeliga", "Złota", kilka szlagierów z płyty "Zalewski śpiewa Niemena", ale przede wszystkim po raz pierwszy fani będą mogli usłyszeć całkowicie nowe utwory, przygotowywane na nowy album, którego premiera planowana jest na przyszły rok.

Łuhuu!!! Wracamy na klubowy szlak! I znów będzie gorąco i będziemy się wspólnie gotować, tańczyć i rozbierać. Przeplotą się piosenki zeligowe i złote, ale też przetestujemy kilka nowych piosenek, i jakiś letni przebój - mówi Zalewski. 17 marca artysta wystąpi w krakowskim Klubie Studio, we wtorek 19 marca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach i 20 marca w Palladium w Warszawie. Trasa zakończy się 1 kwietnia w Augustowie.

Pożegnanie Zofii Czerwińskiej

Pogrzeb aktorki odbędzie się 20 marca na Cmentarzu Komunalnym w Warszawie, a wcześniej w jej intencji zostanie odprawiona msza święta w kościele Środowisk Twórczych, przy Placu Teatralnym.

Zofia Czerwińska, aktorka znana m.in. z filmów Stanisława Barei i serialu "Czterdziestolatek", zmarła 13 marca w Warszawie. Na dużym ekranie zadebiutowała w "Pokoleniu" Andrzeja Wajdy. Znamy ją z ról w popularnych serialach, jak "Czterdziestolatek" i "Czterdziestolatek 20 lat później", "Alternatywy 4" i "Dylematu 5", "Tygrysy Europy", "Dom niespokojnej starości" i "Świat według Kiepskich".

Od 1979 roku Czerwińska związana była z Teatrem Syrena w Warszawie. Była działaczką społeczną i działaczką na rzecz praw zwierząt.

Opracowanie: