Netflix poinformował, że od dziś użytkownicy platformy z całego świata mogą - bez dodatkowych opłat - grać na urządzeniach z systemem Android w pięć pierwszych gier mobilnych - "Stranger Things 1984", "Stranger Things 3": "The Game", "Shooting Hoops", "Card Blast" i "Teeter Up". "Choć to dopiero nasze pierwsze kroki, cieszymy się, że możemy już zaoferować ekskluzywną kolekcję gier mobilnych - dostępnych bez reklam i bez konieczności zakupów w aplikacji. Będziemy nieustannie pracować nad tym, by z czasem podnosić poziom tej rozrywki” - zapewnia Mike Verdu, wiceprezes Netfliksa ds. rozwoju gier.

W oficjalnym komunikacie Netflix podkreśla, że w planach ma stworzenie kolekcji gier mobilnych dla graczy na każdym poziomie zaawansowania. Na tle konkurencji ma ją wyróżniać m.in. brak reklam i płatności w aplikacji. 

Od wtorku gry są dostępne na urządzeniach systemem Android. Od czwartku mogą z nich skorzystać także gracze z Polski, Hiszpanii i Włoch, używający urządzeń z systemem IOS.

Gry mobilne od Netfliksa - najważniejsze informacje

Jak informuje platforma, po zalogowaniu się do konta Netflix, użytkownicy smartfonów z Androidem zobaczą rząd oraz kartę dedykowane grom, z poziomu których można pobrać dowolny tytuł. Użytkownicy tabletów z Androidem zobaczą rząd dedykowany grom i mogą pobierać, a następnie grać w gry, korzystając z menu rozwijanego kategorii.

Netflix informuje, że gry będą niedostępne na profilach dzieci. Jeśli profil osoby dorosłej jest chroniony kodem PIN, wpisanie go będzie niezbędne, by zalogować się i zagrać w grę na danym urządzeniu.

Użytkownicy tego samego konta będą mogli grać w gry na wielu urządzeniach przenośnych. Jeśli osiągną limit urządzeń, otrzymają informację i sugestię wylogowania się z nieużywanych urządzeń.

Według zapowiedzi, nie wszystkie gry będą wymagały połączenia z internetem - z części będzie można korzystać także offline.