To nie lada gratka dla muzeów i bogatych kolekcjonerów z całego świata – komentują francuskie media. Niecodzienny "potrójny" obraz sławnego malarza z przełomu XIX i XX wieku Paula Gauguina ma zostać niedługo wystawiony na sprzedaż w Paryżu. Dzieło nosi tytuł „Ogród Pissarra”.

Chodzi o dzieło Gauguina o tyle nietypowe, że na jednym obrazie znajdują się aż trzy malowidła. Najbardziej widoczny jest pejzaż, który przypomina trochę twórczość impresjonistów. Został on namalowany przez tego sławnego francuskiego malarza w 1881 roku w ogrodzie impresjonisty Camille’a Pissarra.

Jednocześnie jednak dwa nieskończone autoportrety Gauguina znajdują się na odwrocie obrazu - i nikt nawet nie podejrzewa ich istnienia, kiedy dzieło zawieszone jest na ścianie.

Specjaliści podkreślają, że "Ogród Pissarra" ("Le Jardin de Pissarro") był dotąd bardzo mało znany, bo znajdował się w prywatnej kolekcji. W ciągu ostatniego stulecia został pokazany publiczności tylko dwa razy. Wartość tego obrazu, który ma zostać sprzedany na aukcji w Paryżu, szacowana jest przez wielu ekspertów na około 900 tys. euro.

Opracowanie: