Ostatnie próby przed prapremierą "Next to normal" trwają w Teatrze Syrena w Warszawie. To musical nagrodzony Pulitzerem w dziedzinie dramatu i wyróżniony trzema nagrodami Tony, czyli teatralnymi Oscarami. Polska prapremiera już w sobotę - 6 kwietnia.

"Next to normal" to jeden z najbardziej poruszających i cenionych amerykańskich musicali ostatnich lat. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach gatunku. To przejmujący, kameralny dramat. Choroba psychiczna zostaje w nim potraktowana jako pretekst do rozmowy na temat siły i jakości więzów łączących członków każdej rodziny.

Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe - zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia - Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy choroby sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się "być albo nie być" dla całej rodziny.

Reżyserem polskiej prapremiery musicalu "Next to normal" jest Jacek Mikołajczyk. W obsadzie są Katarzyna Walczak, Przemysław Glapiński, Damian Aleksander, Weronika Bochat-Piotrowska, Karolina Gwóźdź, Marcin Franc, Piotr Janusz, Maciej Dybowski, Michał Juraszek, Maciej Maciejewski i Marcin Wortmann.

Opracowanie: