Najlepsza Piosenka to - według - członków Amerykańskiej Akademii Filmowej, Falling Slowly z filmu "Once", skomponowana przez Glena Hansard i Marketa Irglova.

„Falling Slowly” do filmu „Once” Johna Carneya skomponowali Glen Hansard i Marketa Irglova. Wyróżniona poisenka pojawia się w musicalu opowiadającym o niezwykłym uczuciu, które w Dublinie przytrafiła się irlandzkiemu muzykowi, zarabiającemu na życie graniem na ulicy, i emigrantce z Czech, która sprzedaje kwiaty i lubi słuchać dźwięków jego muzyki.

„Happy Working Song”, „So Close” i „That’s How You Know” piosenki autorstwa Alan Menken pochodzą z jednego filmu - “Zaczarowana”. Jest to opowieść o księżniczce, która wyrzucona przez złą macochę z baśniowego świata, musi stawić czoła współczesnej rzeczywistości nowojorskich ulic. Przerażona poszukuje sposobu, by wrócić do dawnego życia. Jednak kiedy poznaje pewnego prawnika i zakochuje się, już nic nie jest tak oczywiste.
„Rise It Up” Jamala Josepha, Charlesa Macka i Tevina Thomasa rozbrzmiewa w filmie „August Rush” w reżyserii Kirsten Sheridan. Jest to historia chłopca, który w dzieciństwie stracił rodziców. W trakcie magicznej podróży pełnej przygód i niebezpieczeństw towarzyszy mu tajemniczy nieznajomy poznany w Central Parku. Po wielu trudach chłopcu udaje się odnaleźć najbliższych.