Chcesz stać się właścicielem arcydzieła Picassa za 100 euro? To możliwe – trzeba mieć tylko… trochę szczęścia. Już po raz drugi francuska organizacja charytatywna o nazwie „Aidez les autres” (czyli po polsku „Pomóżcie innym”) organizuje nietypową loterię.

Żeby wziąć udział w niezwykłej loterii, która jest otwarta dla chętnych również spoza Francji, wystarczy kupić w internecie kupon za 100 euro - wygrana w niej to właśnie wart milion euro obraz z 1921 roku p.t. "Martwa natura" pędzla Pabla Picassa.

Już pięć lat temu dzięki podobnej loterii właścicielem innego płótna Picassa stał się za 100 euro 25-letni Amerykanin Jeffrey Gonano. Jednocześnie zebrano wtedy blisko 5 milionów euro na ochronę zabytków w Libanie. Teraz organizatorzy chcą zebrać cztery razy więcej pieniędzy na pomoc dla Afryki.

Kto tym razem wygra obraz Pabla Picassa, okaże się w czasie losowania, które odbędzie się 6 stycznia 2020 roku.

Do tego stowarzyszenie "Aidez les autres" zamierza odtąd organizować podobne loterie co roku - za każdym razem jeden z uczestników stanie się za 100 euro właścicielem cennego dzieła jednego z mistrzów sztuki XX wieku.

PRZECZYTAJ: "Pijaczyna" Banksy’ego wycofany z aukcji

Opracowanie: