W poniedziałek 4 marca radio RMF Classic rozda swoje nagrody - MocArty. Dzień później polski film będzie miał premierę w Watykanie. A w piątek 8 marca do kin wejdą m.in nagrodzony w Cannes "Szczęśliwy Lazzaro" i długo oczekiwana "Kapitan Marvel". Przygotowaliśmy dla was najciekawsze wydarzenia i premiery na jakie możecie liczyć w przyszłym tygodniu.

MOCARTY RMF CLASSIC

Wśród nominowanych w kategorii "Człowiek Roku" są: reżyser Paweł Pawlikowski, aktor Janusz Gajos, a także ekipa himalaistów - Adam Bielecki, Denis Urubko, Jarosław Botor i Piotr Tomala. "Wydarzeniem roku" może okazać się sukces filmu "Kler" - sukces frekwencyjny, sukces finansowy i sukces społeczny. Albo sukces trasy koncertowej "Zalewski śpiewa Niemena" - entuzjastycznie przyjęte przez publiczność aranżacje kultowych piosenek Mistrza w wykonaniu Krzysztofa Zalewskiego, który nadał im świeże brzmienie. Nominację ma również wystawa "Kobro i Strzemiński" w paryskim Centrum Pompidou. Niezwykle ważne wydarzenie dla polskiej sztuki w wyjątkowym dla świata sztuki miejscu. Gala odbędzie się 4 marca w Warszawie. Poznamy też laureatów w kategorii "Rzecz z klasą" oraz 'Muzyka filmowa". 

PREMIERA W WATYKANIE

We wtorek 5 marca w Watykanie za Spiżową Bramą odbędzie się premiera polskiego filmu "Miłość i miłosierdzie". To opowieść o polskiej zakonnicy siostrze Faustynie, uznanej za świętą przez papieża Jana Pawła II, mistyczce i wizjonerce, która w swoim życiu stanęła przed wykonaniem bardzo ważnej misji. Film pokaże nieznane do tej pory fakty i przybliży widzom narodziny niezwykłego kultu Bożego Miłosierdzia, który zyskał popularność na całym świecie. W roli głównej zobaczymy Kamilę Kamińską nagrodzoną za najlepszy debiut aktorski na festiwalu filmowym w Gdyni za rolę w filmie "Najlepszy". W filmie "Miłość i Miłosierdzie" wystąpili również: Macieja Małysa oraz Janusz Chabior. Reżyserem jest Michał Kondrat. Do kin film wejdzie 29 marca.

KINOWE PREMIER WEEKENDU

8 marca do kin wejdzie "Kapitan Marvel" z Brie Larson w głównej roli.

Inna kinowa premiera najbliższego weekendu to "Szczęśliwy Lazzaro". Oniryczna opowieść na styku włoskiego neorealizmu i realizmu magicznego koncentruje się wokół spotkaniu Lazzaro, chłopaka tak poczciwego, że często brany jest za pomyleńca, z pięknoduchem Tancredim, młodym szlachcicem o nad wyraz wybujałej wyobraźni. Na ostatnim Międzynarodowym Festiwal Filmowy w Cannes film narodzono w Konkursie Głównym za najlepszy scenariusz.

Opracowanie: