Matthew Perry i Courteney Cox, bohaterowie serialu "Friends" przez ponad dekadę grali tytułowych przyjaciół, kochanków, a potem małżonków. Okazuje się, że choć pewnie sami tego nie wiedzą, są odległymi kuzynami. Tak przynajmniej twierdzi cytowany przez CNN ekspert z dziedziny genealogii.

Serialowi "Przyjaciele" Matthew Perry i Courteney Cox są kuzynami w 11. pokoleniu. Roi Mandel, ekspert w dziedzinie genealogii z portalu MyHeritage doszukał się ich wspólnych przodków.

To William Osbern Haskell III i Ellen Haskell, małżeństwo żyjące w Anglii ok. 500 lat temu.

Ellen i jej dawaj synowie wyemigrowali do Ameryki w 1635 roku. Jeden z jej synów, Roger jest bezpośrednim przodkiem Courteney Cox, a drugi, William -  Matthew Perry’ego.

Co więcej, genealog doszukał się pokrewieństwa obojga aktorów z... Lady Gaga.

Perry i Cox grali w serialu "Przyjaciele" ulubioną parę widzów sitcomu: Chandlera Binga i Monikę Geller. Przez 10 lat trwania serialu byli przyjaciółmi, kochankami, aż w końcu w sezonie siódmym stanęli na ślubnym kobiercu, a sezonie dziesiątym zostali rodzicami.


Friends: The Reunion - czyli "Przyjaciele" wracają

Emisja serialu "Przyjaciele" zakończyła się w 2004 roku. To był jednym z najpopularniejszych programów telewizyjnych lat 90. XX wieku. Potem trafił na platformy streamingowe i do dziś jest jednym z najczęściej oglądanych programów rozrywkowych na świecie.

Było tylko kwestią czasu, kiedy "Przyjaciele" spotkają się ponownie. I tak po 27 latach od wyemitowania pierwszego odcinka kultowego sitcomu jego bohaterowie Jennifer Aniston, Lisa Kudrow, Courteney Cox, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry znów spotkają się na słynnej kanapie.

W odcinku specjalnym "Friends: The Reunion" wystąpi 15 sławnych gości. Wśród nich piłkarz David Beckham, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Malala Yousafzai czy wokaliści Justin Bieber oraz Lady Gaga.

Premiera odcinka zaplanowana jest na 27 maja 2021 roku na HBO Max.